PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31554}

Alphaville

Alphaville, une étrange aventure de Lemmy Caution
6,8 4 061
ocen
6,8 10 1 4061
6,7 10
ocen krytyków
Alphaville
powrót do forum filmu Alphaville

więc miałem problemy ze zrozumieniem "o co się rozchodzi". Kilku rzeczy nie pojmuję wogóle, np. co robiła goła baba w gablocie w centrum alfa 60. Klimat filmu hipnotyzujący, zwłaszcza komputer mówiący głosem faceta z rakiem krtani.

użytkownik usunięty
subrealism

Właśnie - również moim zdaniem klimat filmu jest ok, natomiast te wszystkie dialogi, w dekadzie powstania filmu zapewne jak najbardziej na miejscu, dziś są nieco pretensjonalne, wydumane, nie za bardzo przystają do tematu.

ocenił(a) film na 7
subrealism

Fakt że ciężki, bo fanom typowego Sf na pewno się nie spodoba. Ale ten klimat, te sceny symboliczne, trochę surrealizmu (no właśnie w tej scenie z gołą babą nic nie chodzi, ale zapadła w pamięć nie?) i dynamiczna końcówka. Za to ten komputer mnie autentycznie wkurzał, przecież od słuchania tego głosu uszy bolą. Kino dla ludzi otwartych na eksperymenty.

ocenił(a) film na 6
Lucky_luke

Komentarz pisałem w 2004 roku. Od tego czasu dojrzałem do niego i obejrzałem go jeszcze 4 razy. Obok Ereaserhead, Elementu zbrodni i Instytutu Benjamenta, Alpha jest moim ulubionym filmem wielokrotnego użytku.

subrealism

Świetny ten komentarz po 4 latach, ja też miałem kilka takich zwrotów i ponownych przemyśleń. Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
Aigam_

Ta kobieta w gablocie była częścią totalitarnego eksperymentu.

ocenił(a) film na 10
subrealism

nie chce sie wymadrzac, ale chyba od filmow 'nowej fali' nie mozna wymagac
calkowitej ciaglosci przyczynowo-skutkowej, skoro zalozeniem tego pradu
bylo zerwanie z nia. tu z reszta surreal nie jest az taki.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones