PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31554}

Alphaville

Alphaville, une étrange aventure de Lemmy Caution
6,8 4 056
ocen
6,8 10 1 4056
6,7 10
ocen krytyków
Alphaville
powrót do forum filmu Alphaville

Na pierwszy rzut oka byłem bliski uznania tego filmu za kolejne dziwadło Nowej Fali i z
rozdrażnieniem wyłączyć. Jednak, gdy troszkę się wysiliłem i uważniej oglądałem, film zaczął do
mnie bardzo przemawiać, wydaje mi się, że dotarło do mnie jego tragiczne przesłanie i wielki cynizm
tego dzieła. I dostrzegłem w nim logikę, choć i tak po obejrzeniu obraz wydawał się zbyt
pogmatwany, przekombinowany- ale być może było to celowe? W końcu film zaczyna się od słów:
„Czasami rzeczywistość jest zbyt skomplikowana, aby o niej opowiedzieć…”. Więc może obraz ten
powinno się raczej poczuć niż zrozumieć?

ocenił(a) film na 8
lysak

No i finał - co się stanie, gdy Natasza dowie się kiedyś, że człowiek, którego pokochała, zabił jej ojca? Zastanawiamy się jakie będą dalsze losy głównego bohatera i tej dziewczyny. Czy dla mieszkańców Alphaville jest nadzieja?

ocenił(a) film na 6
Shiloh

O kurde, to tego nie wyczaiłem. Coś czułem, że muszę to jeszcze kilkanaście razy obejrzeć :P

ocenił(a) film na 9
lysak

Oglądałam film 3 razy i pewne wątki wydają mi się naprawdę nielogiczne, mózg Alfa 60 jest skonstruowany nieco schematycznie i można się do wielu rzeczy przyczepić. Uważam jednak, że warto obejrzeć film dla sceny, w której główny bohater mówi Natachy von Braun czym jest miłość - Godard niesamowicie to wyreżyserował i napisał, składając hołd poezji jako sile pozwalającej wyrażać to co tkwi w nas głęboko i czego nikomu z nas nie można odebrać. To jedna z najpiękniejszych scen miłosnych jaką widziałam.

ocenił(a) film na 8
lysak

Ja tam tego filmu nie rozumiem, ale mi się podobał. Kiedyś obejrzę sobie drugi raz. Wtedy rozszyfruje więcej znaczeń.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones