PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=779256}

Po tamtej stronie

Toivon tuolla puolen
6,6 5 362
oceny
6,6 10 1 5362
7,2 26
ocen krytyków
Po tamtej stronie
powrót do forum filmu Po tamtej stronie

Klimat!

ocenił(a) film na 8

Byłem wprost zachwycony tym PRLowskim klimatem i sposobem w jaki został nakręcony film, jednocześnie bardzo podpasował i rozbawił mnie ten rodzaj humoru. Ciężko było nie polubić na pozór średnio rozgarniętych, ale bardzo sympatycznych bohaterów. To pierwszy film tego reżysera, który widziałem stąd moje pytanie - czy wszystkie jego poprzednie mają podobny klimat i z którymi warto się zapoznać?

mario_ka

Wszystkie nowsze mają, nie wiem jak starsze, tj. te z lat 80, ale zamierzam je obejrzeć, zdam relację :) Polecam szczególnie "Człowieka bez przeszłości" i "Światła o zmierzchu", a że są one częścią trylogii, to polecam też jej pierwszą część, czyli "Dryfujące obłoki". Pzdr.

PS Widziałeś to może na NH? Na którym seansie?

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Na Festiwalu się nie udało, ale był ostatnio organizowany pokaz specjalny na 5 urodziny Kina Nowe Horyzonty ;)

ocenił(a) film na 5
mario_ka

Tak jak wyżej. Człowiek bez przyszłości zdecydowanie nr 1 w moim rankingu. Ta siermiężna popłuczyna na której forum aktualnie piszemy nawet się nie umywa, choć jestem w stanie zrozumieć Twoją fascynację kinem Kaurismakiego. Gdyby to był mój pierwszy jego film to z pewnością też w jakimś stopniu by mnie zauroczył. Niestety, niskich lotów propaganda z wszędzie prześladowanymi biednymi przybyszami z bliskiego i dalszego wschodu zdecydowanie do mnie nie trafia. Drewniani aktorzy (część z nich to być może naturszczyki - jak to Fina czasem bywa), niektóre sceny wręcz zakrawające o śmieszność (pobicie uchodźcy przez trzech skinów - którym łomot spuszczają przypadkowi włóczędzy) i kilka innych kwiatków stawia ten film (abstrahując od poruszanego w nim tematu) zdecydowanie w dolnej części jego twórczości. Światła o zmierzchu również dobre, jest jeszcze niezły "Juha" i "Dziewczyna z zapałkami". Myślę, że każdy z tych tytułów przypadnie Ci do gustu.

ocenił(a) film na 6
Dzida_86

W tym filmie jest sporo zamierzonego absurdu, więc sama scena przegonienia trzech osiłków przez chuderlawych włóczęgów zbytnio nie dziwi (choć w prawdziwym świecie oczywiście zakrawa o śmieszność, tak jak piszesz).

użytkownik usunięty
Kung_Fu_Master

Bez przesady. Mieli przewagę liczebną i wzięli ich z zaskoczenia. :)

ocenił(a) film na 6
mario_ka

Nie widziałem jego najnowszego filmu, ale Kaurismaki ma bardzo spójną filmografię pod względem bohaterów, nastroju, wizji świata itp. Zobacz "Cienie w raju", "Ariel", "Światła o zmierzchu", "Tatiana", "Dziewczyna z fabryki zapałek".

ocenił(a) film na 5
mario_ka

"człowiek z Havru"

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones